Strona główna »  Wszystkie publikacje » Nasza redakcja »                                            Wiodący, niezależny portal motoryzacyjny w Polsce. Stworzeni z pasji do motoryzacji.

marginesmarginesmarginesmargines

Strona główna              Forum dyskusja      Porady motoryzacyjne      Premiery rynkowe       Auto motoryzacja   Części do Cadillaca » Mercedes » Audi » Skoda » VW »

O tym musisz wiedzieć: Damian Łaskowski [Dzisiaj] Znamy pierwsze fakty na temat debiut marki Genesis na Starym Kontynencie. Bez większej rewelacji »

Śledź nasze publikacje

sidebar

Dołącz do nas na Facebooku:


Powinieneś przeczytać też

sidebar

Taxi bagażowe. Na pewno wiesz już, jak działa i ile za nie zapłacisz? »

Ubezpieczenia OC. Sprawdź, czy na pewno wiesz o nich wszystko »

Mechanika auta zimą. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób przygotować samochód przed mrozem »

Garaże blaszane nie muszą być drogie. Naprawdę »

Sprawdź również

sidebar

Audi R8
Mechanika auta zimą. Nadal nie wiesz, jak przygotować samochód przed mrozami?

Damian ŁaskowskiOPUBLIKOWAŁ AUTOR:

DAMIAN ŁASKOWSKI Skup samochodów Kielce autoskupkielce.pl vw golf
Dodane: 1 dzień temu | kategoria: Debiuty i porady motoryzacyjne : Aktywność: 2 komentarze

sidebar

BMW 7

Fotografia: materiały prasowe producenta

Połowa listopada to najwyższa pora aby pomyśleć o zimie. Żyjemy w kraju, w którym zima co roku zaskakuje drogowców, więc o bezpieczeństwo na drodze musimy zadbać sami.

Przygotowanie mechaniczne auta do zimy wcale nie takie trudne

Podstawą oczywiście jest wymiana opon na zimowe, bez nich czasem lepiej nie wyjeżdżać z garażu. Ogumienie auta oczywiście musi być właściwej jakości. Inna ważną sprawą w okresie przedzimowym to zadbanie o płyny pod maską. Każdemu mogło się przydarzyć spóźnić się z wymianą płynu do spryskiwaczy, skutki tego mogą być fatalne, trzeba pamiętać, że zamarzające ciecze się rozszerzają i jeśli zrobią to w przewodach może dojść do problemów.

Nie mniej istotna jest kontrola pozostałych płynów. Jeśli nie bardzo się orientujemy w tej tematyce warto udać się do mechanika lub autoryzowanego serwisu samochodowego, tak aby o nasze bezpieczeństwo na drodze zadbali specjaliści. W takich miejscach nie tylko wymienią co trzeba, ale również zwrócą uwagę na inne elementy przygotowania auta do zimy, które mogą nam umknąć. Bezpieczeństwo przecież jest najważniejsze.

margines

Przeczytaj również: Wiesz, ile zapłacisz za wynajem samochodu? Tyle kosztuje pomoc drogowa w Polsce

margines

Materiał skomentowany przez użytkowników serwisu [1użytkownik]

sidebar

Gravatar logoPowiem w ten sposób, generalnie nigdy się tym nie zajmowałem. Oddawałem samochód do ASO i niespecjalnie mnie ta cała mechanika interesowała. W tej chwili jedyne co sam robię przed zimą, to smaruję uszczelki takim preparatem, żeby mi nie przymarzały jak w nocy była wysoka wilgotność powietrza i to by było chyba na tyle. Zdarza się też, że zabiorę się za woskowanie samochodu, ale generalnie nie przepadam za tym. 3 godziny roboty, człowiek cały zdyszany. Pozdrawiam, Arkadiusz.

Zapoznaj się także z innymi publikacjami

sidebar

Włosi zaskoczyli premierą nowego, sportowego sportwagona. Dziś znamy już szczegóły autolaweta www.fotonetia.pl/historya-zjawisk-elektro-biologicznych/

Alfa Rome Giulia

Za premierową Giulię przyjdzie zapłacić przynajmniej sto czterdzieści tysięcy złotych, ale wszystko wskazuje, że tym modelem Alfa Romeo podbije rynek nie tylko w Europie. Przeczytaj najnowszy raport specjalny redakcji.

przeczytaj

 

Moto Trasy

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © portal motoryzacyjny Moto Trasy

Redakcja » Mapa serwisu »